Субота, 29.06.2024, 20:03


Головна | Реєстрація | Вхід


               Ви вішли як Гість | Група "Гости" | RSS

Меню сайту
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 10
КАФЕДРА СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ
 здійснює підготовку
бакалаврів, спеціалістів та магістрів 
із СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ  

      Підготовка фахівців з напряму «Соціальна педагогіка» в Харківській державній академії культури   здійснюється   з  1991  року. За  23      роки роботи   на  кафедрі  СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ підготовлено колектив високопрофесійних фахівців – кандидатів та докторів педагогічних наук, котрі дали путівку     в професійне  життя  понад 500 випускникам  денної та  заочної  форми  навчання. 
      Наші випускники обіймають керівні посади     в Департаментах у справах сім'ї, дітей та молоді, культури і туризму, соціального захисту обласної  державної адміністрації та місцевого самоврядування, Центрах соціальних служб для дітей, сім'ї і молоді, Центрах практичної психології та соціальної педагогіки; працюють у різноманітних закладах освіти; в службах кримінальної міліції, в справах дітей, виправних закладах, службах соціальної реабілітації та психологічної допомоги; оздоровчих та дозвіллєвих центрах; у сфері анімації дозвілля та туризму за кордоном.
     Соціальний педагог – це фахівець із соціального розвитку людини та її соціального середовища, організації одухотвореного дозвілля, управління соціально-виховним процесом в усіх соціокультурних сферах діяльності, який сприяє через виховання конструктивній та ефективній соціальній взаємодії, захисту людиною власних соціальних прав та інтересів, опануванню методами удосконалення соціального середовища на користь особистості та країні. Тому підготовка ґрунтується на культурологічних («Історія світової і української культури», «Культурологія» та ін.), психологічних («Основи психодіагностики», «Соціальна психологія» та ін.) та педагогічних дисциплінах («Соціальна педагогіка», «Педагогіка сімейного виховання», «Самовиховання та саморегуляціяособистості» та ін.). Специфікою навчання соціальних педагогів в академії є засвоєння культурологічних основ соціальної педагогіки та підготовка фахівців до сприяння соціальному розвиткові людини в умовах культури інформаційного суспільства.
    Практична підготовка студентів ґрунтується на розмаїтті практик: професійно-орієнтованої (Будинок немовлят, Клуби за місцем проживання та ін.), соціально-виховної (літні оздоровчі табори на Чорноморському узбережжі, Дозвіллєві центри та заклади культури та ін.), корекційно-реабілітаційної (Центр матері та дитини, Центр соціальної реабілітації та психологічної допомоги та ін. ), соціально-педагогічної (Міський та обласний ЦССМ, громадські організації, Притулок «Гармонія», Соціальний гуртожиток та ін.), стажерської (заклади освіти та ін.).

Перспективи навчання
      По закінченні чотирирічного навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки «бакалавр» за напрямом «Соціальна педагогіка» студенти мають можливість продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» або «магістр» зі спеціальності «Соціальна педагогіка». 
       Після закінчення навчання випускникам за напрямом підготовки «Соціальна педагогіка» надається кваліфікація: Бакалавр – «Бакалавр  із соціальної   педагогіки»;  Спеціаліст – «Соціальний педагог»; Магістр – «Магістр  із  соціальної педагогіки, викладач соціальної педагогіки».
Кращі випускники – спеціалісти та магістри – мають можливість навчатися в аспірантурі: на кафедрі здійснюється підготовка аспірантів зі спеціальності 13.00.05 – Соціальна педагогіка 
з 1993 р.
      Створення умов для особистісного розвитку студента за період навчання Кафедра  соціальної   педагогіки  реалізує завдання національного виховання студентської молоді:    формування    національної    свідомості,  відчуття власної гідності  громадянина України, виховання поваги до рідної землі й українських культурних  традицій; підготовка національної еліти;  формування переваг здорового способу життя, культу соціально активної, фізично здорової та духовно багатої особистості; створення необхідних умов для ефективного розвитку студентського самоврядування; забезпечення високого рівня професійного і соціального розвитку молодої людини, сприяння прояву її талантів та ефективній самореалізації. 
   В Академії  проводяться щорічна конференція молодих науковців, Спартакіада ХДАК, творчі зустрічі з видатними діячами культури та мистецтв, свята, зокрема День Академії; працюють різноманітні спортивні секції, творчі колективи.  Академія має свій друкований орган –   газету «Бурсацький узвіз», у створенні якої може брати участь кожний студент. На факультеті існує    Студентська рада соціальних педагогів як орган самоврядування студентів спеціальності,  працює Анімаційна вітальня, школа волонтерів, організовуються екскурсії до музеїв, виставок, пам`ятних міст Харкова і України.
    Батькам варто знати: у виховному процесі зі студентами беруть участь усі члени кафедри, крім того, навчальні, побутові, особисті проблеми студенти вирішують безпосередньо з куратором групи, котрий підтримує постійний зв'язок із батьками. Студенти забезпечені гуртожитком, якісним харчуванням в їдальні академії, беруть участь у профілактичній роботі із запобігання виникненню шкідливих звичок, аморальної поведінки, правопорушень у студентському середовищі, що дисциплінує особистість, привчає до відповідальної поведінки та розвиває лідерські якості. 
     У процес підготовки майбутніх фахівців із соціальної педагогіки впроваджено три спеціалізації: 
     Анімаційна діяльність
    Студенти здобувають знання з дисциплін «Соціальна педагогіка дозвілля», «Технології анімаційної діяльності соціального педагога у сфері дозвілля», «Акмеологічні засади сімейного життя» тощо та набувають навичок організації анімаційного дозвілля з дітьми, дорослими та людьми похилого віку,  людьми з особливими потребами та ін., учаться сприяти соціальному взаєморозвиткові людини і середовища засобами дозвілля.

  Соціально-психологічна реабілітація
      Студенти навчаються розуміти себе та надавати психологічну допомогу іншим людям; сприяти досягненню професійного й особистісного успіху, психічного та фізичного благополуччя, застосовуючи знання з дисциплін «Соціально-психологічний тренінг», «Психологічна корекція», «Основи психофізіологічної реабілітації», «Психологія управління», «Психологія реклами» тощо;

  Організація молодіжних ініціатив
   Студенти здобувають знання з курсів «Фандрайзинг молодіжних ініціатив», «Проектування соціально-педагогічної діяльності в молодіжному середовищі», «Соціально-педагогічна робота з молоддю в територіальній громаді» та ін., формують уміння розробляти й управляти соціальними проектами, долучати ресурси для їх реалізації, створювати неприбуткові організації, сприяти молодіжній субкультурі, організовувати волонтерську діяльність.

УМОВИ ВСТУПУ
    На напрям підготовки «Соціальна педагогіка» приймаються особи, які мають повну загальну  середню освіту. Навчання здійснює на кошти фізичних або юридичних осіб. Обов`язковою умовою вступу для випускників шкіл як на денну, так і  заочну форми навчання є подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти не нижче 140 балів з   історії України (обов'язково),  не нижче 124 балів з української мови та літератури (обов'язково), іноземної мови або   світової літератури (за вибором абітурієнта).   Випускники шкіл до 2007 р. мають можливість складати українську мову та літературу, історію України, світову літературу або іноземну мову в ХДАК.
    Особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 р. і раніше, беруть участь у конкурсі за результатами ЗНО або вступних екзаменів із конкурсних предметів за їх вибором.





Пошук
Форма входу
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
ХДАК © 2024